Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Inštalácia V4.2

 Předmět příspěvku: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: pon 19. pro 2011 22:16:43 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 22:06:07
Příspěvky: 11
Zdravím Vás, vyskytol sa mi problém pri inštalácii Victorie 4.2 Base figure na Windows7 64 bit. Pri pokuse o inštaláciu vypísal systém chybu, že nemôže spustiť install.ini (alebo niečo podobné) z miesta C/...CommonFiles/DAZ/. Inštaloval niekto tento súbor (z roku 2008) už v 64bit. verzii Windowsu? Chcel som vyskúšať nový Poser Pro 2012 ale dostal som do neho iba Content library. Ďakujem za každú radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 16:37:39 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. pro 2010 14:06:59
Příspěvky: 37
Ahoj! Já jsem instaloval V4.2 do 64.bitových Windows Vista a bez problému. Teď jsem znovu zkoušel instalátor spustit a funguje, nicméně jsem instalaci nepotvrzoval, protože ji již mám nainstalovánu. Zkoušel jsem instalační soubor "ps_pe069_Victoria4.exe" z února 2008. Předpokládám, že ve W7 to bude fungovat stejně.
Ten instalační proces probíhá pomocí dialogů. Neumožní instalaci jinam, než do složky s instalací Poseru. Měl bys trochu více upřesnit, ve které fázi instalace se chybové hlášení zobrazí a co přesně je v něm uvedeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 21:21:26 
Offline

Registrován: úte 20. pro 2011 20:59:02
Příspěvky: 2
Ahoj! U V4.2 jsem, myslím, problémy taky neměl, ale v Poser Pro 2012 jsem po instalaci chtěl něco přidat do knihovny a nešel pořádně ani vytvořit adresář. Přidání do něj čehokoli už vůbec ne! Zkusil jsem spustit program jako správce a šlo vše normálně. Někde jsem o tom vyčetl nějako zmínku. Od té doby jsem narazil ještě na několik dalších programů, které je nutné spouštět jako správce. Proto nyní buď nespouštím instalační soubory prostým poklepáním, ale v kontextovém menu vybírám "Spustit jako správce" nebo vytvořím zástupce, vybráním Vlastnosti přejdu na záložku Kompatibilita a zaškrtnu v části Úroveň oprávnění "Spustit tento program jako správce". Ukládání do knihovny pak probíhá bez problémů. Je možné, že ze stejného důvodu nechce proběhnout instalace V4.2, protože jí blokuje něco ve Windowsech. U XPéček jsem nikdy tento problém neměl, ale v W7-64 bit se musí třeba i prodlužovací utilita na licenci AVG spouštět jako správce jinak je neúspěšná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2011 22:10:42 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 22:06:07
Příspěvky: 11
Ja som to inštaloval na PC priateľa, ktorý to chcel vyskúšať ale nevedel som, že má 64bit verziu Widnowsu. Z nejakého dôvodu ide spustiť Poser iba v 32bit verzii. Victoriu som skúšal nainštalovať normálne, ako správca aj zazipovanú cez Library v Poser. V prvých dvoch prípadoch sa inštalácia ani nezačala a vyhodilo problém s inštalovaním, ktorý som popísal v prvom príspevku. Nenašlo to niečo v CommonFiles/DAZ. Takže som sa dostal len na súhlas s licenčnými podmienkami a dosť. Neponúklo to ani možnosť vybrať umiestnenie na inštalovanie. Pri inštalácii cez Poser sa to tvárilo, že je všetko v poriadku, ale v knižnici Victoria nebola. Pravdepodobne budem musieť preinštalovať Poser a skúsiť to znovu. Keďže kamoš býva v inom meste tak to trochu potrvá, ale výsledok v každom prípade napíšem. Zatiaľ ďakujem za Vaše poznatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: stř 21. pro 2011 15:53:03 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. pro 2010 14:06:59
Příspěvky: 37
U instalace V4.2 nezáleží na tom, zda je použita 32 nebo 64 bitová verze Poseru. Instalátor je určitě pouze 32 bitová aplikace a samotná V4.2 je tvořena prakticky jen textovými soubory. Proto musí fungovat vždy.
Jak píše Mod10, chybu bych hledal ve Windows. Taky bych se podíval, zda instalaci neblokuje antivirový program. Instalátory od Daz3D jsou stejné pro všechny materiály od tohoto distributora. Chtělo by to vyzkoušet, zda funguje instalace něčeho dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 21:48:56 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 22:06:07
Příspěvky: 11
Tak dnes som preinštaloval Poser a myslím, že som našiel chybu. Ale neviem ako ju odstrániť. Poser som nainštaloval komplet v 64bit aj 32bit verzii (pre istotu). Pri inštalácii V4.2 mi vypísalo: ERROR reading INI File C:\Program Files(x86)\Common files\DAZ\dzInstall.ini. V Common files som skutočne adresár DAZ s týmto súborom nenašiel. Poser ho nenainštaloval, lebo som tento súbor nenašiel nikde v počítači. Pomôže ak tento adresár aj so súborom prekopírujem z môjho počítača? Mám WinXP 32bit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: čtv 29. pro 2011 22:39:22 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. pro 2010 14:06:59
Příspěvky: 37
No těžko říci, zda to pomůže, každopádně tím překopírováním ini souboru by se nemělo nic pokazit. Ten soubor rozhodně neinstaluje Poser, ale vytváří jej instalátor od DaZu. Já jsem se díval u sebe a ten ini soubor mám přestě tam, jak píšeš, tedy: C:\Program Files (x86)\Common Files\DAZ.
Díval jsi se, zda ten instalátor nějak neblokuje antivirový program? Každopádně je divné, že se ten ini soubor nevytvořil. Pokud to není antivirem, tak může být chyba v instalátoru DaZu, ale to by se dalo vyzkoušet pomocí instalace jiného materiálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: pát 30. pro 2011 19:50:48 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 22:06:07
Příspěvky: 11
Večer som trochu pátral po nete a tento problém riešili na fóre DAZu. Bolo to síce v angličtine ale vyrozumel som, že ho treba nakopírovať do tohto umiestnenia. Dokonca bol súbor aj na stiahnutie. Antivírom to určite nebude, lebo mám najnovšiu databázu NOD32 a súbor mi nezmazalo. Kamarát má staršiu databázu, takže antivír to nebol. Niekedy začiatkom nového roka to pôjdem vyskúšať a uvidím. Aj tak mi nie je jasné, ktorý program má vytvoriť ten súbor ini.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: sob 31. pro 2011 11:42:21 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. pro 2010 14:06:59
Příspěvky: 37
To nakopírování ini souboru by mohlo pomoci, ale pouze za předpokladu, že na obou počítačích bude složka s materiálem do Poseru vytvořena ve stejném místě. V opačném případě je možné ini soubor lehce editovat. Otevřel jsem si ten ini soubor a zjistil jsem, že slouží výhradně k uložení informace o umístění složky s materiálem do Poseru. Já osobně mám na ploše počítače (uživatel s názvem PET) vytvořenu prázdnou složku s názvem 1 a do ní materiál od Daz3D instaluji. Poté jej ručně přesouvám podle potřeby do skutečné složky s materiálem. Celý obsah mého ini souboru je následující:

[ApplicationPath]
dzAppDefault=Poser (All Files)
dzHexagonIconGroup=DAZ 3D\Hexagon
dzHexagonInstallDir=D:\Program Files\Hexagon
dzPoserInstallDir=C:\Users\PET\Desktop\1

[ContentPath]
dzContentIconGroup=DAZ 3D\Installed Content
dzContentLastDir=C:\Users\PET\Desktop\1
dzStudioContentLastDir=C:\Users\PET\Desktop\1


Pokud tedy budeš ini soubor kopírovat, zkontroluj si v ini souboru cesty k instalačním složkám a případně je edituj. Pak to musí fungovat. Používám ještě program Hexagon od Daz3D, takže ten mám zřejmě v ini souboru navíc (ty dva řádky s dzHexagon... tam zřejmě mít nebudeš).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Inštalácia V4.2
PříspěvekNapsal: sob 28. led 2012 22:29:02 
Offline

Registrován: pon 19. pro 2011 22:06:07
Příspěvky: 11
Tak sa mi to nakoniec podarilo - pomohlo nakopírovanie súboru ini. Po spustení súboru nabehla inštalačná ponuka na inštaláciu pre Poser alebo pre DAZ studio. Pri voľbe pre Poser inštalačný súbor nedokázal nájsť súbor programu Poser.exe aj keď som ručne zadal cestu. Potom som skúsil spustiť inštaláciu pre DAZ a na počudovanie som dokončil inžtaláciu V4. Teraz to už funguje aj keď s nejakými drobnými nedostatkami. Jediné čo zatiaľ neviem pochopiť, prečo to nedokázalo nájsť spúšťací súbor Poser. Ale neriešim to, lebo program funguje.
Ďakujem všetkým za rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
CoDFaction.com Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
Český překlad – phpBB.cz